Наадмын нэгдсэн хөтөлбөр

346
 
 

 

ТУЛГАР ТӨРИЙН 2224, ИХ МОНГОЛ УЛСЫН809, АРДЫН ХУВЬСГАЛЫН

94ЖИЛИЙН ОЙ,ҮНДЭСНИЙ ИХ БАЯР НААДМЫН  ХӨТӨЛБӨР

 

07 дугаар сарын 01-наас 25-ны өдрүүдэд

 

10:00-22:00 "Монголын сайхан орон” Уран зургийн  үзэсгэлэн

  Монголын Уран зургийн галерейд

 

7 дугаар сарын 7. Мягмар

 

9.00-19.00  Урианхай сурын харваа   Сурын талбайд

 

7 дугаар сарын 8Лхагва

 

9. 00-18.00  Буриад сурын харваа   Сурын талбайд

 

7 дугаар сарын 9Пүрэв

 

9. 00-19.00   Хүүхдийн сурын харваа   Сурын талбайд

 

7 дугаар сарын 10. Баасан

 

8.00-11.00   Хязаалан насны морьдын уралдаан       Хүй долоон худагт

 

08.00       Шагайн харвааны хэсгийн харваа.     Шагайн асарт

 

10.30   Үндэсний сурын хана харвааны эхэн өрөг    Сурын талбайд

 

10.00-11.00    Төрийн далбааны өдөрт зориулсан  хүндэтгэлийн ёслол    Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

 

12.00-12.30  ЖанжинД.Сүхбаатарын хөшөөнд цэцэг өргөх,Их эзэнЧингис хааныхөшөөнд хүндэтгэл үзүүлэх ёслол

 

  Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

 

14.00-16.20  Шүдлэн  насны морьдын уралдаан    Хүй долоон худагт

 

14.30-18.30  Үндэсний сурын хана харвааны дунд өрөг    Сурын талбайд

 

15.00 Тулгар төрийн 2224, Их Монгол улсын 809,Ардын хувьсгалын 94 жилийной,Үндэсний их баяр наадмын төрийнхүндэтгэлийн  концерт           Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

 

19.00  Дээлтэй Монгол наадам  Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

 

21.00  Монгол Улсын төрийн  тугийг цэнгүүлэх ёслол 

  Төрийн ордон, Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

22.00  "Учиртай гурван толгой” дуурь

   Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

 

7 дугаар сарын 11. Бямба

 

8.00-11.40  Азарганы уралдаан       Хүй долоон худагт

10.00   Шагайн харвааны хагас шигшээ харваа    Шагайн асарт

 

10.00    Монгол Улсын төрийн тугийг ордоноосТөвцэнгэлдэх хүрээлэн рүү залах  ёслол.  /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

11.00    Монгол Улсын төрийн тугийг Төв цэнгэлдэх хүрээлэнд залах ёслолын ажиллагаа.

11.10    Тулгар төрийн 2224, Их монгол улсын 809,Ардын хувьсгалын 94 жилийн ой,Үндэсний их баяр наадмынажиллагааг Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн Элбэгдорж нээж, Монгол Улсын төрийн туганд хүндэтгэл үзүүлнэ.

  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

11.20  Yндэсний их баяр наадмын нээлтийн ажиллагаа

  /тусгай хөтөлбөрөөр /  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

11.30  Шагайн харвааны тэмцээний нээлтийн ажиллагаа  

   Шагайн асарт

12.00-15.00  Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

12.30   Шагайн харвааны хагас шигшээ харваа     Шагайн асарт

13.30-14.00  Үндэсний сурын нэгдсэн үзүүлэх харваа      Сурын талбайд

 

13.30-16.00  Хүүхдийн барилдааны нэгийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

14.00  Хүй долоон худгийн  наадмын нээлтийн ажиллагаа 

  /тусгай хөтөлбөрөөр /   Хүй долоон худагт

 

14.00-17.00  Их насны морьдын уралдаан     Хүй долоон худагт

 

14.30-16.30 Үндэсний сурын  хана харвааны адаг өрөг      Сурын талбайд

15.20-18.00  Хүчит бөхийн  барилдааны хоёрын даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

16.20-18.00  Хүүхдийн барилдааны хоёрын даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

16.30-20.00 Үндэсний сурын  хасаа харвааны эхэн өрөг     Сурын талбайд

21.00-23.00  Улаанбаатарын үдэш "Эх орноо хамтдаа дуулъя"” урлагийн тоглолт 

   Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд

23.00  Баяр наадмын ёслолын буудлага  

Их эзэн Чингис хааны  талбай,Баянхошуу, Маахуур толгой,  7-н буудал орчим

 

7 дугаар сарын 12. Ням

 

07.00-9.20  Соёолон насны морьдын уралдаан    Хүй долоон худагт

08.00   Шагайн харвааны  шигшээ харваа.    Шагайн асарт

08.00-12.00 Үндэсний сурын хасаа харвааны  дунд өрөг    Сурын талбайд

 

9.30-11.00  Хүчит бөхийн барилдааны гурвын даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

10.00-11.00  Хүүхдийн барилдааны гурвын даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

10.30-12.30 Дааганы уралдаан     Хүй долоон худагт

 

 

11.20-12.40  Хүчит бөхийн барилдааны дөрвийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

11.20-12.40  Хүүхдийн барилдааны дөрвийн даваа   Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

12.00-13.40 Үндэсний сурын хасаа харвааны  адаг өрөг    Сурын талбайд

 

 

12.30. Шагай харвааны  харваачдад шагнал гардуулах ёслол  Шагайн асарт

 

 

13.40-14.00 Үндэсний сурын түрүү тодруулах шилдэг 8 харваачийн харваа

    Сурын талбайд

 

14.30-15.10  Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

15.20-15.30  Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн Элбэгдорж үндэсний сур, шагайн харваанд түрүүлсэн харваачдад шагнал гардуулна.Улсын цолны болзол хангасан сурын харваачдад цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг гардуулна.

  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

15.20-16.00  Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

15.20-16.00  Хүүхдийн барилдааны тавын давааТөвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

16.10-16.40  Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна.Монгол

 

 Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн Элбэгдорж хурдан морь унаач хүүхдүүдэд бэлэг гардуулна.

  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

16.40-17.10  Хүүхдийн барилдааны зургаагийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

16.40-17.20  Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

17.25-17.45  Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн Элбэгдорж "Улсын начин”,"Улсын харцага” цолны болзол хангасан  бөхчүүдэд цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг гардуулна.

 

  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

17.50-18.40 Хүчит бөхийн барилдааны наймын даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

18.35-19.05  Хүүхдийн барилдааны долоогийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

18.45-19.00 Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн Элбэгдорж"Улсын заан”цолны болзолхангасан бөхчүүдэд цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэггардуулна

 

  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

19.05-19.35  Хүчит бөхийн барилдааны  есийн даваа  Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

 

19.40-19.55  Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн ЭлбэгдоржҮндэсний их баяр наадмын хүчит бөхийн барилдаанд  түрүүлж, үзүүрлэсэн бөхчүүдэд цол олгож, үнэмлэх, энгэрийн тэмдэг, шагнал гардуулна. 

 

   Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

19.55    Тулгар төрийн 2224, Их монгол улсын 809,Ардын хувьсгалын 94 жилийн ой,Үндэсний их баяр наадмынажиллагааг Монгол Улсын Ерөнхийлөгч Цахиагийн Элбэгдорж хаана.

 

   Төвцэнгэлдэх хүрээлэнд

20.00      Үндэсний их баяр наадмын хаалтын ажиллагаа, Монгол Улсын төрийн тугийг Төвцэнгэлдэх хүрээлэнгээс Төрийн ордон руу залах  ёслол. 

 

  /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

УЯАЧДЫН НААДМЫН ХӨТӨЛБӨР

 

7 дугаар сарын 13. Даваа.Хүй долоон худаг

 

7.00-9.20  Эрлийз хурдан морьдын дээд нас буюу азарга, их нас, соёолон  морьдын уралдаан 

 

10.30-12.30Эрлийз хурдан морьдын дунд нас буюу шүдлэн, хязаалан  морьдын уралдаан

 

13.00-13.05  Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга, Монгол Улсын Шадар сайд У.Хүрэлсүх уяачдын наадмыг нээнэ.

 

12.00-15.00 Жороо морины тойргийн уралдаан

 

13.05-13.20  Уяачдын наадмын нээлтэнд зориулсан урлагийн тоглолт /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

13.20-14.20  Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа

 

14.20-14.30  Үндэсний их баяр наадамд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд бай шагнал, цолны чимэг хүртсэн бөхчүүдэд үнэмлэх гардуулна.

 

14.00-16.00  Эрлийз хурдан морьдын бага нас буюу дааганы уралдаан

 

14.30-15.20  Хүчит бөхийн барилдааны хоёрын даваа

 

 

15.20-15.30  Урлагийн тоглолт

 

15.30-16.30 Хүчит бөхийн барилдааны гурав, дөрвийн даваа

 

16.30-16.40  Урлагийн тоглолт

 

16.40-17.00  Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа

 

17.00-17.30 Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна. 

 

17.00-17.50  Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн  даваа

 

17.50-18.20  Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн  даваа

 

18.20-18.40  Хүчит бөхийн барилдаанд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд шагнал гардуулна.

 

18.40  Хурдан морины салбар хорооны дарга З.Болдбаатар уяачдын наадмыг хаана.

 

 

ТУЛГАР ТӨРИЙН 2224, ИХ МОНГОЛ УЛСЫН 809,АРДЫН ХУВЬСГАЛЫН 94 ЖИЛИЙНОЙ, ҮНДЭСНИЙ ИХ БАЯР НААДМЫН  СОЁЛ УРЛАГИЙН ҮЗВЭР, ҮЙЛЧИЛГЭЭНИЙ ХӨТӨЛБӨР

 

Төв цэнгэлдэх хүрээлэнгийн гадна талбайд

 

07 дугаар сарын 11-12-ны өдрүүдэд

 

10.00-18.00 Урлагийн тоглолт /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

07 дугаар сарын 11-12-ны өдрүүдэд

 

09.00-17.00 Монгол хуушуур-2015 фестиваль

 

Хүй долоон худаг

 

07 дугаар сарын 11-нд

 

16.00-19.00  Холч морьдын уралдаан 

 

07 дугаар сарын 10-12-ны өдрүүдэд

 

10.00-18.00 "Сэрсэн тал” Соёлын наадам /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

07 дугаар сарын 11-12-ны өдрүүдэд

 

09.00-17.00 Монгол хуушуур-2015 фестиваль

 

07 дугаар сарын 11-нд

 

14.50-15.20 "Морьтон Монголчууд” морин спортын үзүүлэх тоглолт, цирк болон сонгомол морьдын үзүүлбэр

 

07 дугаар сарын 11-нд

 

14.00  Хүй долоон худгийн наадмын нээлтийн ажиллагаа

 

07 дугаар сарын 12-нд

 

07.50-08.20 "Морьтон Монголчууд” морин спортын үзүүлэх тоглолт, цирк болон сонгомол морьдын үзүүлбэр

 

07 дугаар сарын 12-нд

 

08.30-09.00  Шүхрийн буултын үзүүлбэр

 

07 дугаар сарын 13-нд

 

11.40-12.10 "Морьтон Монголчууд” морин спортын үзүүлэх тоглолт, цирк болон сонгомол морьдын үзүүлбэр

 

07 дугаар сарын 13-нд  

 

07.00-18.40    "Уяачдын наадам” /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

07 дугаар сарын 14-нд  

 

10.00-17.00    "Монгол адуучин баяр” /тусгай хөтөлбөрөөр/

 

 

Их эзэн Чингис хааны нэрэмжит талбайд 

 

07 дугаар сарын 04-нд  

 

22:00  "Best of ClassicsСонгодог урлагийн үдшийн цэнгүүн

 

07 дугаар сарын 10-нд 

 

19:00  "Дээлтэй монгол” наадам

 

07 дугаар сарын 10-нд 

 

22:00  "Учиртай гурван толгой” дуурь

 

07 дугаар сарын 11-нд

 

21:00  "Улаанбаатарын үдэш-Эх орноо хамтдаа дуулъя” рок попын урлагийн тоглолт

 

07 дугаар сарын 12-нд  

 

21:00  "Талын бүжиг” Монгол үндэсний  бүжгийн  наадам

 

07 дугаар сарын 13-нд 

 

20:00  "Морин хуур” Олон улсын фестиваль

 

07 дугаар сарын 14-нд 

 

21:00  "Ulaanbaatarswing night  фестиваль

 

Үндэсний дуу, бүжгийн эрдмийн чуулга

 

07 дугаар сарын 09-15-нд

 

18:00  "Монгол урлагийн гайхамшиг” тоглолт

 

Монголын хүүхдийн ордон

 

 

07 дугаар сарын 09-нд

 

11.00 Наадмын хүүхдийн гала концерт

 

Нийслэлийн "Улаанбаатар” чуулга

 

07 дугаар сарын 10-нд

 

19.00  "Ариун хаврын тахилга”этно балет

 

07 дугаар сарын 11-нд

 

19.00  "Үйлсийн сайхан Улаанбаатар” мюзикл

 

07 дугаар сарын 12-нд

 

19.00  "Colors of Mongoliaардын урлагийн тоглолт

 

Цэрэндоржийн гудамжинд

 

07 дугаар сарын 05-нд

 

16.00   "Их талын жазз” фестиваль

 

 

Үндэсний соёл, амралтын хүрээлэн

 

07 дугаар сарын 12-нд

 

22.00   "Silence White” дижи урлагийн шоу

 

Улаанбаатар хотын музей

 

07 дугаар сарын 10-наас 15-ны өдрүүдэд

 

10:00-17:00    Өөрийн сан хөмрөгийн үзмэрээр

 

Монголын Уран зургийн галерей

 

07 дугаар сарын 01-наас 25-ны өдрүүдэд

 

10:00-22:00 "Монголын сайхан орон” Уран зургийн  үзэсгэлэн

 

Монголын үндэсний музей

 

07 дугаар сарын 06-наас 15-ны өдрүүдэд

 

08:00-22:00 Өөрийн сан хөмрөгийн үзмэрээр үйлчилнэ.

 

Дүрслэх урлагийн музей

 

07 дугаар сарын 06-наас 15-ны өдрүүдэд

 

08:00-22:00 Өөрийн сан хөмрөгийн үзмэрээр үйлчилнэ.

 

Чойжин ламын сүм музей

 

07 дугаар сарын 09-нд

 

22:00-00:00  "Шөнийн музейд Хөсөгтөн” үзэсгэлэн

 

Тэнгис кино театр

 

Өдөр бүр

 

Made in Ulaanbaatar МУСК  10:30, 12:30, 15:10, 17:00, 21:30,23:00 цагаас

 

Юрийн галавын ертөнц УСК  11:20, 18:00 цагаас

 

Зангараг МУСК      13:50, 20:25 цагаас

 

Хуримын сюрприз МУСК    11:00, 12:50, 14:20, 16:50, 18:50, 23:10 цагаас

 

Эр хүн болгож өгөөч МУСК 16:10, 20:30 VIP цагаас

 

Tomorrow land УСК    11:40 цагаас

 

Дийлдэшгүй 108 баатар    10:30, 12:40 цагаас

 

Ар хударга МУСК    14:40, 18:20 VIP,20:50, 22:30 VIP цагаас

 

AvengersУСК   11:10 цагаас

 

Хар сувдны нууц МУСК    12:00 цагаас

 

Гурван найз МУСК   10:30 цагаас

 

Анчид МУСК    11:40 цагаас

 

Өргөө кино театр

 

Өдөр бүр

Ар хударга МУСК     Өргөө 1. 11:30, 13:50, 16:10, 20:40, 23:00 цагаас

 

    Өргөө 2. 15:50, 18:10, 20:30, 22:50 цагаас

 

We’re back pitches УСК Өргөө 1. 12:40, 15:00 цагаас

 

  Өргөө 2. 11:10, 13:30 цагаас

 

Юрийн галавын ертөнц УСК  Өргөө 1. 11:10, 13:25, 15:50, 18:15 цагаас

 

    Өргөө 2. 10:50, 13:15, 16:50, 18:50, 20:40, 23:10 цагаас

 

Хуримын сюрприз МУСК  Өргөө 1. 11:00, 14:50, 16:50, 18:50, 20:50, 22:50 цагаас

 

    Өргөө 2.   11:00, 15:00, 19:00 цагаас

 

Зангараг МУСК    Өргөө 1.    18:30, 23:00 цагаас

 

    Өргөө 2.  23:00 цагаас

 

Made in Ulaanbaatar МУСК   Өргөө 1.  10:50, 13:00, 17:20, 19:10, 21:10 цагаас

 

  Өргөө 2. 13:00, 17:00, 21:00 цагаас

 

Соёмбо кино театр

 

Өдөр бүр

 

Эр хүн болгож өгөөч МУСК    13:50, 17:20 цагаас

 

Хуримын сюрприз МУСК     13:00, 15:40, 19:00, 21:00, 21:50 цагаас

 

Содура МУСК    17:50, 19:20 цагаас

 

Хар сувдны нууц МУСК    12:20, 14:00, 16:00 цагаас

 

Ар хударга МУСК    12:00, 15:00, 17:00, 21:30 цагаас

 

Зангараг МУСК  20:00 цагаас

Санал болгох

Сэтгэгдэл

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд www.ENE.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 9318-5050 утсаар хүлээн авна.