Улсын их баяр наадамд түрүүлсэн бөхчүүд (1921-2015)

360


Он

Овог нэр

Аймаг

Сум

Даваа

1921

Ду.Дамдин

Сэлэнгэ

Цагаан нуур

7

1922

Г.Вандан

Архангай

Батцэнгэл

10

1923

Д.Далантай

Архангай

Ихтамир

10

1924

С.Шагдар

Хөвсгөл

Цагаан-Уул

10

1925

Г.Самдан

Хэнтий

Баянхутаг

10

1926

Н.Жамъян

Архангай

Цахиур

10

1927

Н.Жамъян

Архангай

Цахиур

10

1928

О.Аюур

Өвөрхангай

Сант

10

1929

Б.Банзар

Архангай

Өлзийт

10

1930

С.Шагж

Завхан

Тосонцэнгэл

10

1931

М.Бэх-Очир

Булган

Бугат

10

1932

П.Бат-Очир

Төв

Дэлгэрхаан

10

1933

М.Лхагва

Завхан

 Идэр

10

1934

Х.Дэлэг

Архангай

Өлзийт

10

1935

Л.Чимэд

Төв

Мөнгөнморьт

10

1936

Л.Балсан

Дорнод

Чойбалсан

10

1937

Ш.Гэлэг

Дорнод

Гурванзагал

10

1938

Б.Төрбат

Архангай

Жаргалант

10

1939

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1940

Ш.Ванчинхүү

Ховд

Буянт

9

1941

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1942

Ө.Чүлтэмсүрэн

Хөвсгөл

Түнэл

9

1943

Д.Лувсанжамц

Архангай

Хайрхан

9

1944

Ц.Чимэд-Очир

Архангай

Хайрхан

9

1945

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1946

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1947

Ш.Батсуурь

Говь-Алтай

Жаргалан

9

1948

Ш.Батсуурь

Говь-Алтай

Жаргалан

9

1949

П.Аюуш

Баянхонгор

Богд

9

1950

Ц.Чимэд-Очир

Архангай

Хайрхан

9

1951

Ж.Цэвээнравдан

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

10

1952

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1953

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1954

Б.Түвдэндорж

Булган

Хангал

9

1955

С.Оргодол

Төв

Баянбараат

8

1956

Д.Дамдин

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

9

1957

Д.Дамдин

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

9

1958

Д.Дамдин

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

9

1959

Д.Дамдин

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

9

1960

Д.Дамдин

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

9

1961

С.Цэрэн

Булган

 Сайхан

9

1962

Д.Жамц

Архангай

Хотонт

9

1963

Ж.Мөнхбат

Төв

Эрдэнэсант

9

1964

Ж.Мөнхбат

Төв

Эрдэнэсант

9

1965

Ж.Мөнхбат

Төв

Эрдэнэсант

9

1966

Ж.Мөнхбат

Төв

Эрдэнэсант

9

1967

Ж.Мөнхбат

Төв

Эрдэнэсант

9

1968

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1969

Г.Дэмүүл

Өмнөговь

Манлай

9

1970

Ч.Бээжин

Хөвсгөл

Цагаан-Үүр

9

1971

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1972

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1973

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1974

Ж.Мөнхбат

Төв

Эрдэнэсант

9

1975

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1976

Д.Хадбаатар

Төв

Угтаалцайдам

9

1977

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1978

Д.Цэрэнтогтох

Өвөрхангай

Нарийнтээл

9

1979

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1980

Д.Цэрэнтогтох

Өвөрхангай

Нарийнтээл

9

1981

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1982

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1983

Д.Цэрэнтогтох

Өвөрхангай

Нарийнтээл

9

1984

Д.Цэрэнтогтох

Өвөрхангай

Нарийнтээл

9

1985

Б.Ганбаатар

Өвөрхангай

Баян-Өндөр

9

1986

Д.Хадбаатар

Төв

Угтаалцайдам

9

1987

Х.Баянмөнх

Увс

Хяргас

9

1988

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1989

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1990

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1991

О.Балжинням

Увс

Наранбулаг

9

1992

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1993

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1994

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

10

1995

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1996

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1997

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1998

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

1999

Б.Бат-Эрдэнэ

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

2000

А.Сүхбат

Төв

Сэргэлэн

9

2001

А.Сүхбат

Төв

Сэргэлэн

10

2002

Г.Өсөхбаяр

Архангай

Батцэнгэл

9

2003

Г.Өсөхбаяр

Архангай

Батцэнгэл

9

2004

А.Сүхбат

Төв

Сэргэлэн

9

2005

Г.Өсөхбаяр

Архангай

Батцэнгэл

9

2006

Д.Сумъяабазар

Өвөрхангай

Хужирт

10

2007

Х.Мөнхбаатар

Хөвсгөл

Шинэ-Идэр

9

2008

Д.Ганхуяг

Өвөрхангай

Зүүнбаян-Улаан

9

2009

Г.Өсөхбаяр

Архангай

Батцэнгэл

9

2010

Б.Ганбат

Увс

Баруунтуруун

9

2011

С.Мөнхбат

Увс

Баруунтуруун

10

2012

П.Бүрэнтөгс

Увс

Давст

9

2013

Г.Эрхэмбаяр

Сэлэнгэ

Мандал

9

2014

Н.Батсуурь

Увс

Ховд

9

2015

Э.Оюунболд

Хэнтий

Өмнөдэлгэр

9

Санал болгох

Сэтгэгдэл

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд www.ENE.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 9318-5050 утсаар хүлээн авна.