|
Видео

Шинэ мэдээ

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ ОЛИМПИЙН ХОРООНЫ УДИРДЛАГЫН БҮРЭЛДЭХҮҮНД НЭР ДЭВШИГЧИД

 МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ ОЛИМПИЙН ХОРООНЫ УДИРДЛАГЫН БҮРЭЛДЭХҮҮНД НЭР ДЭВШИГЧИД

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ ОЛИМПИЙН ХОРООНЫ ДҮРМЭЭС

Дүрмийн: 14.4.2.В
undefined
Дүрмийн: 17.2

undefined

 

МҮОХ-ны Ерөнхийлөгчид нэр дэвшигчид:

  1. Я.Батсуурь          Шагайн харвааны холбооны ерөнхийлөгч
  2. Ц.Бат-Энх            Волейболын холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  3. Ч.Бат-Эрдэнэ       Даамын холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  4. Д.Загдсүрэн         Хүндийн өргөлтийн холбооны ерөнхийлөгч
  5. Ч.Зоригтбаатар   Хөнгөн атлетикийн холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  6. Э.Мөнх-Очир       Буудлага спортын холбооны ерөнхийлөгч
  7. Л.Халтар              Гимнастикийн холбооны хүндэт ерөнхийлөгч

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

МҮОХ-ны дэд ерөнхийлөгчид нэр дэвшигчид:

  1. Х.Баттулга            Жүдо бөхийн холбооны ерөнхийлөгч
  2. Б.Баттүшиг           Бадминтоны  сонирхогчдын холбооны ерөнхийлөгч
  3. Ц.Дамдин              Олимпод оролцогчдын холбооны ерөнхийлөгч
  4. Ч.Зоригтбаатар    Хөнгөн атлетикийн холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  5. Ч.Отгонбаатар     Орчин үеийн таван төрөлтийн холбооны ерөнхийлөгч
  6. Ж.Хатанбаатар    Спортын эмнэлэгийн холбооны ерөнхийлөгч

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

 

МҮОХ-ны Гүйцэтгэх зөвлөлийн гишүүнд нэр дэвшигчид:

  1. С.Алтанхундага     Олс таталтын холбооны ерөнхийлөгч
  2. Т.Амаржаргал        Байт харвааны холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  3. Ч.Амарсанаа         Ширээний теннисний холбооны гадаад харилцааны албаны дарга
  4. А.Батсүх                 Уулчдын холбооны удирдах зөвлөлийн гишүүн
  5. Б.Бат-Эрдэнэ        Спортын менежментийн холбооны ерөнхийлөгч
  6. Б.Баттүшиг            Бадминтон сонирхогчдын холбооны ерөнхийлөгч
  7. Д.Болормаа           Тэшүүрийн холбооны удирдах зөвлөлийн дарга
  8. А.Ганбаатар          Хөлбөмбөгийн  холбооны ерөнхийлөгч
  9. С.Ган-Эрдэнэ        Тэквондогийн холбооны гүйцэтгэх захирал
  10. Д.Гэрэл                  Самбо бөхийн холбооны ерөнхийлөгч
  11. Ц.Даваацэрэн       Туялзуур сэлэмний холбооны ерөнхийлөгч
  12. Ч.Зоригтбаатар     Хөнгөн атлетикийн холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  13. Н.Зулбаатар          Орхон  аймгийн Олимпийн зөвлөлийн дарга
  14. Б.Лхагважав           Гимнастикийн  холбооны ерөнхийлөгч
  15. Ш.Магван               ОУОХ-ны хүндэт гишүүн /МҮОХ-ны дүрмийн 17.2-р заалтаар шууд сонгогдоно/
  16. Б. Мөнхбаяр           Гандболын холбооны удирдах зөвлөлийн гишүүн
  17. Б.Наранбаатар      Шатрын холбооны гүйцэтгэх захирал
  18. Д.Отгондалай        Тамирчны  төлөөлөл /МҮОХ-ны дүрмийн 17.2-р заалтаар шууд сонгогодоно/
  19. Г.Пүрэв-Очир        Рагбигийн холбооны дэд ерөнхийлөгч
  20. Ц.Сандуй               Триатлоны холбооны ерөнхийлөгч
  21. Д.Сумьяабазар      Чөлөөт бөхийн холбооны ерөнхийлөгч
  22. П.Сэргэлэн            Морин спорт,уяачдын холбооны ерөнхий нарийн бичгийн дарга
  23. Ж.Түмэн-Аюуш      Софт теннисний  холбооны ерөнхийлөгч
  24. Д.Хишигжаргал      Цанын холбооны ерөнхийлөгч
  25. Д.Энхбаатар          Багануур дүүргийн  олимпийн зөвлөлийн дарга
  26. Ч.Энхтайван          Үндэсний сурын холбооны ерөнхийлөгч 

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

 

undefined

undefined

undefined

undefined

 


Сэтгэгдэл

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд www.ENE.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдлыг 9318-5050 утсаар хүлээн авна.